Davranışsal Finans


İki farklı disiplin olan psikoloji ve finansı birleştiren alt dalın incelemesi...İnsan rasyonel değildir! Para biriktirirken, yatırım yaparken ve para harcarken neden rasyonel olmayan davranışlar sergileriz?

Piyasaları Okumak


Finansal Piyasaları Okumakta kullanılabilecek en temel yöntemleri tartışıyoruz. Bu kitapta matematik ve istatistik bilgisi gerektirmeyen tüm yöntemler hızla özetlenmiş durumda.

Özgeçmişi

Finansçı Olmayanlar İçin Finans


Finansın temellerini öğrenmek için bir rehber... 4 ana bölümden oluşuyor: 
​-Finansal Matematik,
- Temel Muhasebe Bilgisi ve Mali Analiz

- Temel Ekonomi Bilgisi

​- Piyasalar ve Yatırım ürünleri

Dr. Hakan Özerol.


Ankara'da doğdu ve oralı oldu. Ankara Anadolu Lisesi'ni bitirdi. ODTÜ'den mühendislik ve MBA derecelerini aldıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi'nde "Davranışsal Finans" üzerine Doktorasini yaptı. İş hayatına Enerji Bakanlığı'nda Fizibilite Mühendisi olarak başladı. Ardından Ata Yatırım'da "Finansal Piyasalar Uzmanı" olarak görev yaptı. Daha sonra değişik sirketlerde Finansman Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini sürdürdü.

1997 yılından bu yana, kurduğu, PLATON EĞİTİM DANIŞMANLIK şirketi ile başta Finans Kesimi olmak üzere farklı sektörlere Eğitim ve Danışmanlık vermekte. Değişik dönemlerde  Atılım ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde yarı zamanlı dersler verdi.

2013 yılında ortaklarıyla birlikte kurduğu PlatonSim ile Teknolojik Eğitimler üretmeye başladılar. Böylece eğitimlerinde Simülasyon, WBT, Webinar, E-öğrenme gibi teknolojik uygulamalar kullanmaya başladılar.

Yayımlanmış 8 kitabı ve çeşitli makaleleri vardır.

Bu detay işlerinin yanı sıra asıl işi olan "Gerçeği Aramayı" sürdürmektedir.

Dr. HAKAN ÖZEROL

Eyvah Param Var!


Adı Üzerinde: Eyvah Paranız Var! Paranızı yönetirken nelere dikkat etmelisiniz? Çok iyi ve özel taktikler var bu kitapta. Hem pratik tavsiyeler hem de ciddi akademik analizler. Ama ciddi bir sorunumuz var: Kitabın baskısı kalmamış durumda :(

Ekonomik Krizi Beklerken


Bir Finansal Krizler Tarihi...Ülkemiz ve dünyadan önemli finansal krizlerin başlangıç, süreç ve bitişleri. Geçmişteki krizlerden çıkarılabilecek dersler ve olası krizlerin ip uçları...